Rusça Hareket Fiilleri

Hiç şüphesiz belki de Rusçanın en çok kafa karıştırıcı konularından biri olan Rusça hareket fiillerini cümle örnekleri ile birlikte kolayca öğreneceğiz. Gerçekten de Rus dilinde hareket fiilleri biraz kafa karıştıran bir meseledir fakat gerektiği kadar özen göstererek elbette hareket fiillerini öğrenmek mümkündür.

Kendi Youtube Rusca Online kanalımızda Rusça hareket fiilleri ile ilgili hazırladığımız toplam 5 adet videolu ders bulunmaktadır. Youtube kanalımız üzerinden hareket fiilleri derslerine ulaşabilirsiniz.

Bu eğitim videolarının amacı Rusça öğrenmek isteyen kişilerin hareket fiillerini iyice anlamaları ve gerektiğinde duruma uygun olan fiilleri doğru bir seçimle konuşmalarına katarak iyice benimsemelerini sağlamaktır.

Bu derslerde günlük Rusçada sık sık kullanılan bazı kalıplaşmış cümle örnekleri ile Rus dilinde kullanılan hareket fiillerini öğreneceksiniz.  Rus dilinde kullanılan hareket fiillerini daha iyi anlamanızı sağlamak için derslerimizin içine olabildiğince görseller ekledik.

Bu derslerin içinde çok sayıda hareket fiillerinin şekil, vurgu ve kullanımını gösteren tablolar bulacaksınız. Ayrıca hareket fiillerinin anlam farklılıklarının iyice anlaşılması ve doğru olarak kullanılması için özellikle üzerinde durulması gereken ayrıntılara sık sık yer verdik.

Umarız bu dersler Rusça hareket fiillerini öğrenmek isteyen herkes için faydalı olacaktır.


Verdiğimiz emeğe karşılık beğenilerinizi lütfen bizden esirgemeyin.

Bir cevap yazın