Günlük Hayatta Kullanılan Kelimeler

Rusça kelimeleri dinleyerek kolay ve hızlı bir şekilde öğrenin. Rus dilinde günlük hayatta en çok kullanılan kelimeleri öğrenerek kısa cümleler kurabilirsiniz.

Toplam ders saati 60 dakikadır. Bu dersimizde amacımız sizlere insanların günlük hayat içinde en çok kullandıkları cümle yapılarını dinleterek hızlı bir şekilde kalıplaşmış cümleleri sizlere öğretmektir.

Rusça günlük hayatta en çok kullanılan kelimeleri bilmek size kısa konuşma kabiliyeti kazandırır. Yeni Rusça kelimeler öğrenerek kelime daha zengin cümleler kuracaksınız.

Derslerimizi dinleyerek kısa bir zaman içinde hem duyma hemde doğru telaffuz etme becerinizi en yüksek seviyeye çıkartabileceksiniz.
Haydi hemen derslerimizi dinlemeye başlayalım.

Günlük Hayatta Kullanılan Cümleler


Rusça diğer diller ile karşılaştırıldığında bazı farklılıkları içinde barındırır. Örneğin İngilizce konuşmak için 11 tane zamanı ve bu zamanlara ait formülleri ezberlemeniz konuşmak için yeterli olacaktır. Rusça’da böyle bir şey imkansızdır.

Sadece gramer odaklı bir eğitim ile 20 yıl bile Rusça öğrenseniz sonuç olarak konuşma seviyesine asla erişemezsiniz. Rusça konuşmanın birinci kuralı sürekli dinlemek ve dinlediğini yüksek sesle kendi ağzınız ile tekrar etmekten geçer.

Kulağınız kendi sesinizi duyduğu zaman yeni öğrendiğiniz bu bilgiyi daha önemli algılar ve kalıcı olarak hafızanıza depolar. İşte bu nedenle Rusça konuşmak için önce dinlemek ve sonrasında dinlediğini yüksek sesle tekrar etmek son derece önemli bir faktördür.

Değerli okurlarımız; sizlere bu hizmetleri vermek için inanın olağan üstü bir emek harcıyoruz ve bunun karşılığında sizden tek bir beklentimiz var.

Bize destek olun. Peki nasıl destek olacaksınız, elbette sayfamızı beğenerek ve diğer sosyal ortamlarda paylaşarak. Bu şekilde hem sizin için vereceğimiz bu hizmetin devamını sağlamış olacaksınız hemde bizlere moral vereceksiniz.


Verdiğimiz emeğe karşılık beğenilerinizi lütfen bizden esirgemeyin.

4 yorum yapılmış “Günlük Hayatta Kullanılan Kelimeler”

Bir cevap yazın