Rusça Günlük Hayatta Kullanılan Kelimeler

Rus dilinde insanların günlük hayatlarında sıkça kullandıkları cümle yapılarını sesli olarak dinleyebilirsiniz. Toplam ders saati 60 dakikadır.

Bu dersimizde amacımız sizlere insanların günlük hayat içinde en çok kullandıkları cümle yapılarını dinleterek hızlı bir şekilde kalıplaşmış cümleleri sizlere öğretmektir.. Derslerimizi dinleyerek kısa bir zaman içinde hem duyma hemde doğru telaffuz etme becerinizi en yüksek seviyeye çıkartabileceksiniz.
Haydi hemen derslerimizi dinlemeye başlayalım.

 audio-ders

Sık Kullanılan Cümleler

Rusça diğer diller ile karşılaştırıldığında bazı farklılıkları içinde barındırır. Örneğin İngilizce konuşmak için 11 tane zamanı ve bu zamanlara ait formülleri ezberlemeniz konuşmak için yeterli olacaktır. Rusça’da böyle bir şey imkansızdır. Sadece gramer odaklı bir eğitim ile 20 yıl bile Rusça öğrenseniz sonuç olarak konuşma seviyesine asla erişemezsiniz. Rusça konuşmanın birinci kuralı sürekli dinlemek ve dinlediğini yüksek sesle kendi ağzınız ile tekrar etmekten geçer. Kulağınız kendi sesinizi duyduğu zaman yeni öğrendiğiniz bu bilgiyi daha önemli algılar ve kalıcı olarak hafızanıza depolar. İşte bu nedenle Rusça konuşmak için önce dinlemek ve sonrasında dinlediğini yüksek sesle tekrar etmek son derece önemli bir faktördür.

Değerli okurlarımız; sizlere bu hizmetleri vermek için inanın olağan üstü bir emek harcıyoruz ve bunun karşılığında sizden tek bir beklentimiz var. Bize destek olun. Peki nasıl destek olacaksınız, elbette sayfamızı beğenerek ve diğer sosyal ortamlarda paylaşarak. Bu şekilde hem sizin için vereceğimiz bu hizmetin devamını sağlamış olacaksınız hemde bizlere moral vereceksiniz.

2 yorum yapılmış “Rusça Günlük Hayatta Kullanılan Kelimeler

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.