Rusça Nasıl Öğrenilir

Rus dili tahmin ettiğin kadar zor bir dil değildir. Rusça en kolay nasıl öğrenilir başlıklı konuyla ilgili makalemi lütfen dikkatli bir şekilde oku. Eğer gerçekten kendine güveniyorsan ve inanıyorsan kesinlikle başarılı olacaksın.

Unutma! Başarıya giden yolda ilk altın kural kendine güvenmektir. Kendine güvenmek aslında hedefine giden yolda ilk basamaktır. Bu basamaklardan yukarıya doğru çıkacaksın. Sabır ve disiplin ikinci altın kuralın olmalı. Bunlar oluşmadan hayatta asla başarılı olamazsın.

Şimdi sana Rusça nasıl öğrenilir bunun aşamalarını bir bir anlatacağım. Senden tek bir isteğim olacak, sadece arkana yaslan ve senin için yazdıklarımı dikkatlice oku. Çünkü sana en kolay Rusça nasıl öğrenilir bunun için çok önemli bilgiler vereceğim.

Rusça nasıl öğrenilir

RUSÇA NASIL ÖĞRENİLİR

Öncelikle çevrende sana söylenen şu palavralarını unutman gerekiyor ” Rusça zor bir dildir, Rusça konuşmak zaman ister, Dünya’nın en zor dili Rusça’dır ” tüm bu olumsuz düşünceleri rafa kaldırman gerekiyor. Bu düşüncelerle vedalaş ve kafandan çıkar. Eğer bu düşünceyle yola çıkarsan asla başarılı olman mümkün değildir.

Unutma! Öğrenmenin birinci kuralı gerçekten istemek ve öğreneceğin yabancı dil hakkında her zaman olumlu düşünmektir. Negatif düşünceler asla sana başarı getirmez. Bu felsefe senin kafanda yer etmeli ve kendine olan inancının temel taşını oluşturmalı. İşte Rusça öğrenmenin ilk felsefesi kendine inanmaktır.

Eğer kendine inanırsan ardından disiplin gelir. Rusça öğrenmek süreç işidir. Bu süreçte kendine olan inancını kaybedersen emin ol başarılı olamazsın. Ama ben negatif cümleler kurmak istemiyorum sadece sana disiplinin ne kadar önemli olduğunu anlatmaya çalışıyorum.

Rusça öğrenme teknikleri

İlk kuralımızı tekrar hatırlayalım, peki neydi ilk kuralımız ” Rusça hakkında daha önce aklımıza farkında olmadan yerleştirdiğimiz tüm olumsuz düşüncelerden tamamen kurtulmak ” ve kendimize Rusça öğrenmek için yeterli nedenler üretmek. Unutma! Disiplin senin pusulan olacak.

Örneğin şu soruyu kendini sor ” ben neden Rusça öğrenmek istiyorum ” eğer bu soruya samimi olarak cevap verip kendin için gerçekten anlamlı gerekçeler bulabiliyorsan başarı gelecektir.

Rusça öğrenmek için kendine felsefe edinmen gerekiyor. İnsanlar bilginin para ile satın alınacağını düşünürler bu yüzden Rusça kurslara giderek sadece zaman kaybederler. Rusça kursuna gitmek sana Rusça konuşacağın garantisini vermez. Eğer sen bu inancı kendi içinde hissetmiyorsan ne yaparsan yap yine başarısız olacaksın.

Rusça en kolay nasıl öğrenilir

RUSÇA EĞİTİM

İster Rusça öğrenmek için ister başka bir yabancı dil öğrenmek için alınan eğitimler, gidilen Rusça kurslar neden işe yaramıyor diye düşünüyor olmalısın! Nedenini sana açıklayayım. Bu konuda yapılan en büyük hata para verirsem ben Rusça’yı öğrenebilirim yanılgısıdır. Bu bir hezeyan halidir aslında… Bu işe gönül vermeden kolay Rusça öğrenmek asla gerçekleşmez.

Öğrenmek; azim, süreç ve zaman gerektiren bir süreçler zinciridir. Sana bu süreç içinde elimden geldiğince en iyi Rusça yazılı ve görsel kaynakları sunmaya çalışacağım. Benim bu yoldaki serüvenimde hemen hemen incelemediğim, görmediğimi kaynak kalmadığını sana söylersem ukalalık yapmış olmam.

Hiç bir işe yaramayan Rusça eğitim setlerinden tutun bu setlere umut bağlayan insanları gördüm. Bu kaynakları satın almak için harcadıkları paralar bir tarafa kendilerine olan inançlarını kaybettiklerini gördüm. Bende bir zamanlar senin gibi elime geçen yada ulaşabildiğim tüm Rusça kaynaklardan faydalanmaya çalıştım.

Bazı kaynaklar hariç okuduğum kaynakların pek çoğu gerçekten de aklımı karıştırmanın ötesinde bana bir fayda sağlamadı.

Rusça öğrenme süreci

RUSCAONLINE.COM sitesini açarken kafamın içinde ili önemli felsefi düşünce vardı. Bu siteyi hazırlarken öncelikle maddi kaygılarla yola çıkmadım. Çünkü Rusça öğrenmeyi kendime felsefe edinmiştim. Ardından disiplin ve onu takiben başarı geldi.

Rusça en kolay nasıl öğrenilir diye kendime sorduğumda şu yanıt kafamda yer etti: İnanç, sabır, emek ve disiplin. Bu kavramları seninde kazanman ve sana söylemek istediğimi anlaman gerekiyor. Rusça öğrenin altın kuralı budur. Rusça kurslara gitmek kendini kandırma sürecidir. Sen kendine bir şey katmadığın sürece başarı sana gelmez.

Bazıları Rusça özel dersler alarak bu sorunu aşabileceğini düşünüyor. Milyarlar harcayarak gittikleri Rusça kursları tamamladıklarında basit bir cümle daha kuramadıklarını görüyorlar. Sana Rusça kursuna gitme demiyorum eğer istiyorsan elbette git. Ama sana söylediğim felsefeyi anladıktan sonra bu Rusça kurların faydasını görebilirsin.

BENİM BAŞARI SIRRIM NEYDİ?

Bende senin gibi çok paralar harcayarak en iyi Rusça kitapları, Rusça eğitim setlerini satı aldım. Bunların içeriği o kadar boştu ki daha sonra kendi kitabımı kendim yapabilirim fikri aklıma geldi. İki yılımı alan ve çok emek gerektiren bir süreç içinde tüm Rusça kaynakları kullanarak kendi Altın kitabımı meydana getirdim.

Bu nedenle bu kitaba Rusça Altın Kitap adını verdim. Bu kitabın içinde sana ihtiyacın olacak hemen şey mevcuttur. Türkiye’de daha önce yapılmayan mucize bir kitap yarattığımı sonradan idrak edebildim. Çünkü bu kitabın gerçekten işe yaradığını kendi tecrübelerimle yaşadım. Altın kitabı diğer Rusça kitaplardan ayıran en temel fark şuydu: Bu kitabın hazırlanma amacı ticari değildi.Tamamen gerçek içeriğe yer verilen bir kitap olması Altın kitabın doğmasına vesile oldu.

RUSÇA ALTIN KİTAP

Bu kitaba olan inancımdan dolayı ona Altın Kitap adını vermeyi uygun gördüm. Sende okuduğun zaman bana kesinlikle hak vereceksin. Bu kitap hakkında şu linke tıklayarak Rusça Altın Kitap daha detaylı bilgiye ulaşabilirsin.

Bu kitabın hazırlanmasında bana destek olan onlarca Rus arkadaşıma ayrı ayrı minnettarlığımı belirtmek isterim. Kitabın hazırlanma süreci yaklaşık 2 yıl sürdü. Bu uzun zaman içinde kitabın içine gerekli olan tüm bilgiler konuldu. Bu nedenle Altın Kitap satın alan bir kişinin başka hiç bir kitaba ihtiyacı kalmayacak.

RUSÇA KURSLAR VE DİĞER KAYNAKLAR NEDEN İŞE YARAMIYOR?

Biliyorum ki maddi kaygılarla hazırlanan Rusça eğitim setleri veya gidilen Rusça kursları işe yaramıyor. Bunun nedeni bu kaynakların samimiyetten uzak olması. Bu yanlışı fark ederek kendi yol haritamı hazırlamaya karar verdim. Türkiye’de daha önce yapılmayan bir teknikle bu mucize kitabı meydana getirdim.

Ayrıca web sitemizi incelerken burada yayınlanan bilgilerin ne kadar emek verilerek hazırlandığını kendiniz fark edebilirsiniz. Bu sitenin diğer sitelerden farklı felsefesidir. Yola çıkış felsefemiz farklı olduğu için samimiyiz, yaptığımız her şeyi kaliteli yapıyoruz. Biliyorsanız artık kaliteye değil reklama göre insanlar tercihlerini kullanıyorlar ama biz kalitenin ve samimiyetin yolunda gidilmesine inanıyoruz.

Google’da Rusça Eğitim Seti diye yazıp arattığınız onlarca Rusça Eğitim Seti görürsünüz. İnanın bana geçmişte hepsini deneyen biri olarak bunların sadece ticari amaçla hazırlanan ama içeriği boş olan kaynaklar olduğunu söylemeliyim. Disiplin, samimiyet, inanç ve sonra zaten başarı kendisi gelecektir. Ben buna inanırım. Sen işini iyi yap başarı senin arkandan gelir.

WEB SİTEMİZDE HANGİ KAYNAKLAR VAR?

Rusça’ya yeni başlayanlar yada Rusça’sını geliştirmek daha ileri seviyelere çıkarmak isteyen kişilerin fayda sağlamasına özen gösterdik. Henüz Rusça öğrenmeye yeni başlayan birinin Türkçe – Rusça sesli derslerini dinleyerek kelime hazinelerini genişletmeleri gerekiyor. Buradaki linkten Türkçe – Rusça sesli dersleri dinleyebilirsiniz.

Rusça hakkında belli bir bilginiz olduğunu düşünüyorsanız o halde ilk yapmanız gereken sizler için hazırladığım sadece Rusça sesli dersleri dinlemekle işe başlamaktır. Buradaki linke tıklayarak 50 saatlik Rusça sesli dersleri dinlemeye başlayabilirsiniz.

Bu yazının başında da belirttiğim üzere Rusça’yı sıkılmadan öğrenmek için öncelikle öğrenme sürecinin eğlenceli yapmak gerekir. İnsan beyni yeni kelimeleri beynin içinde resimleyerek öğrenebilir. Aksi halde yeni öğrenilen kelime kalıcı olmaz. Kısa bir süre sonra beyin bu kelimeyi unutur.

Bu nedenle yeni bir şey öğrenirken beyin bunu anlamlandırmak ister. Beyin eğer yeni öğrenilen kelimeye bir anlam yüklemezse öğrenilen kelimeyi kendi çöplüğüne atar. Bu nedenle yeni kelime öğrenirken o kelime ilgili anlamlı bağlantılar, hikayeler oluşturmak son derece önemlidir.


Verdiğimiz emeğe karşılık beğenilerinizi lütfen bizden esirgemeyin.

13 yorum yapılmış “Rusça Nasıl Öğrenilir”

  1. Çok doğru bir tespit bende sizin gibi düşünüyordum ve hala öyle düşünüyorum ben bir dili asla para için vb. Şeyler için asla öğrenmek istemiyordum . Bunu yaparak dört dil öğrendim ve kendimce bir kitap oluşturmaya başladım sizin gibi. İnsan bir dili başka kültürleri, farklı dilleri, dünyayı tanıma, farklı dilde konuşan insanlarla iletişim kurmak size bir gurur veriyor size bir özgüven veriyor, öncelikle bir dil öğrendiğinde bu dünyaya gelmemin bir amacı var ve bu yolla tek başıma çıkmaya başladım şimdi diyiyorumki keşke benim gibi düşünen bir yoldaşım, arkadaşım olsaydı bu devirde güveneceğin biri nadiren oluyor ve hayallerimi gerçekleştirmek için dil öğrenmek bir fırsat şimdide Rusça öğrenmek benim için büyük bir zevk olucak.

  2. Selam ben Rusya’da çalışıyorum ve işim gereği dili öğrenmem gerek bu site bana ne kadar yardımcı olur neleri ogretir

  3. Merhaba ben turizim de calisiyorum ve rusca bilmem gerekiyor ve hic rusca bilmiyorum 1 kelime dahi burdan nasil ögrenebilir yardimci olurmusunuz teşekürler.

  4. gercekten saygıyı hakedicek bir iş yapıyorsunuz bir ck d.r gibi marketlerde kitap ve vs kaynak sizin gibi değil

    1. Rusça kitabınızı alanlara en azından bir ay WhatsApp grubunu eklerseniz iyi bir şey olacağını düşünüyorum. Öğrenmek isteyen zaten öncelikle kitabı alacaktır! Saygülılarımla.. umarım ben de sizin kitabınızı alırım)) ev rusça kitap mezarlığına döndü((

Bir cevap yazın