Rusça En Kolay Nasıl Öğrenilir

Merhaba arkadaşlar, ben bu sitenin yöneticisi olarak sizlere Rusça öğrenirken nelere dikkat etmeniz gerektiğini ve en hızlı şekilde nasıl Rusça konuşabileceğinizi anlatacağım.

Öncelikle internette okuduğunuz ” Rusça zor bir dildir, Rusça konuşmak zaman ister, Dünya’nın en zor dili Rusça’dır ” ifadelerini kaldırıp çöpe atın çünkü başlangıç için tüm bu olumsuz ön yargılardan kurtulmanız gerekiyor. Eğer bu düşüncelerle yola çıkarsanız henüz yolun başında yenilgiyi kabul etmiş olursunuz. Unutmayın! Öğrenmenin birinci kuralı gerçekten istemek ve öğreneceğiniz yabancı dil hakkında her zaman olumlu düşünmektir. Rusça öğrenmek isteyen arkadaşlar için böyle bir site hazırlayıp sizlere zevk alarak, hiç sıkılmadan nasıl Rusça öğrenebilineceğini göstermek istedim. Umarım sizler için faydalı olur.

İlk kuralımızı tekrar hatırlayalım, peki neydi ilk kuralımız ” Rusça hakkında daha önce aklımıza farkında olmadan yerleştirdiğimiz tüm olumsuz düşüncelerden tamamen kurtulmak ” ve kendimize Rusça öğrenmek için yeterli nedenler üretmek. Örneğin şu soruyu kendinize sorun ” ben neden Rusça öğrenmek istiyorum ” eğer bu soruya samimi olarak cevap verip kendiniz için gerçekten anlamlı bir gerekçe üretebiliyorsanız bu işi başarmak için daha en başında Rusça öğrenme sürecinizde büyük bir adım atmışsınız demektir.

Evet arkadaşlar! Öğrenmek; azim, süreç ve zaman gerektiren bir süreçler bütünüdür, bu süreç içinde sizlere elimden geldiğince en iyi Rusça yazılı ve görsel kaynakları sunmaya çalışacağım. Benim bu yoldaki serüvenimde hemen hemen incelemediğim yada görmediğimi bir kaynak kalmadığını sizlere söylersem ukalalık yapmamış olurum. Hiç bir işe yaramayan Rusça eğitim setlerinden tutun bu setlere umut bağlayan insanların bu kaynakları satın almak için harcadıkları masraflar bir tarafa birde bu kaynaklardan hiç bir faydalı sağlamayan insanları aklınıza bir getirin derim. Bende zamanında sizler gibi elime geçen yada ulaşabildiğim tüm Rusça kaynalardan faydalanmaya çalıştım. Bazı kaynaklar hariç bu okuduğum kaynakların pek çoğu gerçektende aklımı karıştırmanın ötesinde bana bir fayda sağlamadı arkadaşlar.

RUSCAONLINE.COM sitesini hazırlarken kendime motivasyon vermek için iki önemli gerekçe yarattım ve böyle bir site kurmaya karar verdim. Bu siteyi hazırlarken öncelikle maddi kaygılarla yola çıkmadım çünkü bu siteyi severek ve büyük bir emek vererek hazırlarsam insanlara gerçek anlamda fayda sağlayabileceğimi biliyordum. Biliyorum ki maddi kaygılarla hazırlanan tüm içerikler, tüm Rusça eğitim setleri amacına hizmet etmez ve samimiyetten uzak kalır. Bende bu felsefe ile yola çıkarak gerçekten sizler için faydalı bir şeyler yapmak istedim. Türkiye’de henüz Rusça içerikli böylesine güzel bir kaynak site yok belki de bu nedenle ilk olmak istedim.

Web sitesinde henüz Rusça’ya yeni başlayanlar yada Rusça’sını geliştirerek daha ileri seviyelere çıkarmak isteyen kişilerin fayda sağlamasına önem gösterdim. Henüz Rusça öğrenmeye yeni başlayan kişilerin öncelikle Türkçe – Rusça sesli derslerini dinleyerek kelime hazinelerini genişletmeleri gerekiyor. Buradaki linkten Türkçe – Rusça sesli dersleri dinleyebilirsiniz.

Rusça hakkında belli bir bilginiz olduğunu düşünüyorsanız o halde ilk yapmanız gereken sizler için hazırladığım sadece Rusça sesli dersleri dinlemekle işe başlamaktır. Buradaki linke tıklayarak 50 saatlik Rusça sesli dersleri dinlemeye başlayabilirsiniz.

Bu yazının başında da belirttiğim üzere Rusça’yı sıkılmadan öğrenmek için öncelikle bu öğrenme sürecinin eğlenerek siz farkında olmadan yürümesi gerekiyordu. İnsan beyni fotografik olarak çalışır, siz bir kelimeyi öğrenmek için okuduğunuzda bu kelime büyük ihtimalle kısa bir süre sonra geçici hafısanızdan silinerek tamamem beyin taraffından işe yaramaz olduğu kabul edilerek silinecektir. Oysa görsel olarak beyniniz yeni öğrendiğiniz bir kelimeyi daha hızlı bir şekilde hatta hiç unutmayacak şekilde kalıcı hafızanıza yerleştirecektir.

İnternette Rusça film izlemek isteyen kişiler bilirler ki İngilizce’de olduğu gibi çok sayıda Rusça sesli ve Türkçe alt yazılı filme ulaşmaları mümkün değildir. Unutmayın ki en hızlı öğrenme şekli gramer kurallarına takılmadan Rusça’yı eğlenerek farkında olmadan öğrenmektir. Gramer kitaplarını okumayın demiyorum elbette fakat gramer işi sonraki iştir çünkü siz henüz yolun başında gramere gömülürseniz beyniniz otomatik olarak sizin hızlı bir şekilde öğrenme sürecinize mani olacaktır.

Rusça öğrenmek için internette hiç bir yerde daha önce örneğine rastlamadığınız bir hizmeti sizlere göstermek istiyorum. Buradaki linke tıklayarak ücretsiz olarak filmleri Rusça sesli Türkçe alt yazılı  indirip izleyebilirsiniz.

 

4 yorum yapılmış “Rusça En Kolay Nasıl Öğrenilir

  1. Yeni başladım hangi aralıklarla ogrenecegiz.Yani ses kaydı kaç gün film kaç kere izleyeceğiz arkadaşlar?

  2. Merhaba ben turizim de calisiyorum ve rusca bilmem gerekiyor ve hic rusca bilmiyorum 1 kelime dahi burdan nasil ögrenebilir yardimci olurmusunuz teşekürler.

  3. gercekten saygıyı hakedicek bir iş yapıyorsunuz bir ck d.r gibi marketlerde kitap ve vs kaynak sizin gibi değil

  4. Çok teşekkür ederim gerçekten uzun zamandır aradığım ama bulamadığım içeriği sizin sitenizde buldum

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.