Rusça Çok Kullanılan Fiiller

Güncelleme:


Rus dilinde bitmiş ve bitmemiş fiillerin nasıl kullanıldıklarını cümle örnekleri ile birlikte hep birlikte öğreneceğiz. Çoğunuzun bildiği gibi Rus dilinde fiiller iki şekilde bulunurlar. Bitmiş fiiller ve bitmemiş fiiller yani совершенный  tamamlanmış,  несовершенный tamamlanmamış fiillerden meydana gelir.

Aşağıdaki linke tıklayarak Youtube Rusca Online kanalımız üzerinden çok sayıda Rusça fiilin bitmiş ve bitmemiş hallerini cümle örnekleri ile birlikte izleyebilirsiniz. Çok fazla sayıda videodan oluşan bu önemli dersleri boş zamanlarınızda dinleyerek fiil bilginizi genişletebilirsiniz.

RUSÇA VİDEOLU FİİL ÖRNEKLERİNİ İZLEMEK İÇİN TIKLAYIN


Rusça öğrenmek istiyorum diyen her insanın mutlaka verdikleri kararda tutarlı olması gerekir. Yabancı bir dil öğrenmek süreç gerektirir. Hele hele bu yabancı dil Rusça olduğunda 2 kat daha fazla emek vermek gerekir.

Çoğu insan bir yancı dil öğrenirken hemen pes etmektedir ama bu amacı bir disiplin içinde gerçekleştirirseniz başarı kaçınılmaz olarak gelecektir. Bu nedenle Rusça öğrenmek isteyen bir kişinin belli bir disiplin içinde pes etmeden bu işe vakit ayırması son derece önemlidir.

Bu Rusça eğitim videolarında mümkün olduğunca Rusçada en çok kullanılan fiillere yer verdik. Fiil öğrenmek son derece önemlidir çünkü fiil cümledeki hareketi belirttiği için bu anlamda önem kazanmaktadır.

Verdiğimiz emeğe karşılık beğenilerinizi lütfen bizden esirgemeyin.


Bir cevap yazın